МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВИЙ СИМПОЗІУМ ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АКАДЕМІКА ПЕТРА ТРОНЬКА "РОЛЬ ОСОБИСТОСТІ В ІСТОРІЇ"

04.06.2015

   3-6 червня 2015 року на базі Чорноморського державного університету імені Петра Могили (м. Миколаїв) проходила щорічна міжнародна науково-практична конференція "Ольвійський форум - 2015: Стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі". За ініціативи голів Херсонської (д.і.н., професор Євген Сінкевич) та Миколаївської (д.і.н., професор Олександр Тригуб) обласних організацій Національної спілки краєзнавців України у рамках даної конференції біло проведено Міжнародний науковий симпозіум "Роль особистості в історії", що був присвячений 100-річчю з дня народження Героя України Петра Тимофійовича Тронька, доктора історичних наук, професора, академіка НАН України.

   У підготовці симпозіуму активну участь взяли члени Миколаївської обласної організації НСКУ д.і.н., професор Юрій Котляр, к.і.н., доцент Ольга Гайдай, к.і.н., доцент Ольга Морозова й інші.

   Безпосередню роботу симпозіум розпочав 4 червня у приміщенні Вченої ради Чорноморського державного університету імені Петра Могили. До відкриття симпозіуму голова Миколаївського осередку НСКУ вручив посвідчення та значки новим членам НСКУ Ользі Гайдай та Ользі Морозовій.

 

  Серед доповідачів своє слово сказали Олександр Тригуб, який виступив з доповіддю про історію розвитку та сучасний стан краєзнавчого руху на Миколаївщині, відзначивши велику роль у становленні Миколаївської обласної організації Петра Тронька, який підштовхував цей процес в кінці 1980-х - на початку 1990-х років.

   

   Євген Сінкевич поділився своїми спогадами про працю с Петром Тимофійовичем протягом усього часу існування Херсонського осередку НСКУ, оскільки Є. Сінкевич є незмінним керівником херсонської організації вже майже 25 років.

   Надалі зі своїми доповідями на актуальні питання історичної науки виступили господарі та гості конференції: Юрій Котляр, Ольга Гайдай, Ольга Морозова, Галина Висоцька, Яна Карпюк, Алла Кучеренко, Ірина Міронова, Анастасія Хмель та інші.

   

   Активну участь в обговорені актуальних проблем історичної науки та ролі особистості в історичному процесі взяли молоді краєзнавці та студенти Чорноморського державного університету імені Петра Могили.

Голова правління Миколаївської обласної організації
Національної спілки краєзнавців України,
доктор історичних наук, професор Олександр Тригуб