ПОСВЯЧЕННЯ НОВИХ ЧЛЕНІВ НСКУ

19.12.2015

   19 грудня 2015 р., на славетний день Святого Миколая, що є символічним для кожного миколаївця, відбулося урочисте вручення членських квитків НСКУ науковцям, вчителям і краєзнавцям-аматорам, які вступили до Миколаївської обласної організації протягом 2015 року.

    Вручення відбулося у стінах одного з найстаріших вищих навчальних закладів Миколаївщини - Навчально-науковому інституті історії, політології та права (колишній історичний факультет, яким він для багатьох випускників і залишається) Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського.

   В урочистій обстановці Голова Миколаївської обласної організації НСКУ, доктор історичних наук, професор Олександр Тригуб вручив квитки:
- директору Навчально-наукового інституту історії, політології та права, доктору історичних наук, професору, Заслуженому діячу науки і техніки Миколі Миколайовичу Шитюку;
- директору Науково-дослідницького центру "Лукомор'є" Інституту археології НАНУ, старшому викладачеві ННІ історії, політології та права Кирилу Володимировичу Горбенку;


- кандидату історичних наук, доценту ННІ історії, політології та права Господаренко Оксані Валеріївні;
- старшему викладачеві ННІ історії, політології та права, заступнику директора НДЦ "Лукомор'є" ІА НАНУ, "Горожанину року-2014" у номінації "Наука та вища школа" Смирнову Олександру Ігоровичу;
- кандидату історичних наук, доценту ННІ історії, політології та права Погорєлову Анатолію Анатолійовичу;
- кандидату історичних наук, доценту, автору багатьох краєзнавчих праць історії Миколаєва та області, лауреату Миколаївської обласної премії імені Миколи Аркаса Горбурову Євгену Григоровичу;
- археологам-краєзнавцям, співробітникам НДЦ "Лукомор'є" ІА НАНУ Смирнову Леоніду Ігоровичу та Філатову Дмитру Вікторовичу;
- вчителю Миколаївської загальноосвітньої щколи І-ІІІ ступенів №35, археологу-краєзнавцю Олейниченку Євгену Валентиновичу.

 

   У своїй урочистій промові Олександр Тригуб висловив надію на тісну співпрацю професійних істориків Миколаївщини у межах Національної спілки краєзнавців України. У рамках цього Голова МОО НСКУ закликав усіх долучатися до створення багатотомної "Історії міст і сіл Миколаївщини", початок роботи над якою заплановано на 2016 рік.

   Також Директор ННІ історії, політології та права доктор історичних наук, професор Микола Миколайович Шитюк нагадав усім присутнім, що плідна співпраця вже почалася, оскільки на базі Інституту історії, політології та права у травні 2016 р. буде проходити урочистий Пленум НСКУ, присвячений 25-річчю створення Миколаївської обласної організації.
   Окрім того вже було досягнуто попередні домовленності про активну участь археологів-краєзнавців у роботі над "Історією міст і сіл Миколаївщини". Кирило Горбенко, Олександр Смирнов, Леонід Смирнов, Дмитро Філатов висловили щире зацікавлення до праці у проекті, наголосивши на особливій ролі археологів у вивченні питань історії зниклих населених пунктів області, оскільки інформацію про їх побут та економіку інколи можливо отримати лише завдяки археологічним матеріалам.
   Загалом подія відбулася на достойному рівні та показала, що краєзнавство є об'єднуючою силою не лише для істориків різни спеціальностей, а й для усіх небайдужих до історії рідної землі.

Вчений секретар Миколаївської обласної організації
Національної спілки краєзнавців України,
кандидат історичних наук В. Погромський