ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗБІРНИКА НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «ІСТОРІЯ. ЕТНОГРАФІЯ. КУЛЬТУРА. НОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ»

22.02.2017

   Презентація збірки наукової конференції "Історія. Етнографія. Культура. Нові дослідження"
У жовтні 2016 року відбулася Х Обласна наукова конференція "Історія. Етнографія. Культура. Нові дослідження", а 22 лютого 2017 р. у Миколаївському краєзнавчому музеї відбулася презентація підсумкової збірки представлених на ній наукових праць, що була підготовлена членом МОО НСКУ Валерієм Чернявським і створена за науково-методичного сприяння Миколаївської обласної організації НСКУ (Олександр Тригуб).

   На презентацію прибули та привітали учасників з виходом ювілейної 10-ї збірки Михайло Димитров ㅡ начальник Управління культури, національностей і релігій Миколаївської ОДА, Володимир Михайлов ㅡ директор Миколаївського краєзнавчого музею, Олександр Тригуб ㅡ голова Миколаївської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, Валерій Чернявський - заступник директора з наукової роботи краєзнавчого музею.

    «Я пам'ятаю, як 20 років тому в області зародилася ідея проводити наукові конференції, присвячені історії та культурі», - сказав у виступі Михайло Димитров, - і приємно, що весь час розширюється коло її учасників. У ній уже беруть участь вчені з Київської, Херсонської та Одеської областей.

   На жаль, наука відійшла на другий план. Відчувається явна нестача коштів на проведення розкопок, нові дослідження. Але наші вчені працюють у межах своїх можливостей, потроху, трохи, по шматочках створюючи велике полотно», – повідомив Михайло Димитров журналістам.

   На презентації виступили організатори, представники музею та дослідники – учасники минулої наукової конференції.

   Коментуючи підсумки презентації Валерій Чернявський сказав: «Хоча тираж видання і невеликий, але сьогодні ми вручили його не лише авторам наукових праць, а й представникам бібліотек нашого міста, де воно буде доступне всім.

   У збірнику шість основних тем. Це історія Миколаївщини, джерелознавство, археологія, музейна справа, культура та дослідження про видатних земляків.

   Що особливо приємно відзначити, ㅡ, незважаючи на всі сьогоднішні труднощі, в черговий раз вдалося провести конференцію та випустити видання за бюджетні кошти».

За матеріалами інтернет-видання "Современник"