ПРЕЗЕНТАЦІЯ КРАЄЗНАВЧОЇ ГРИ "НИКОЛАЕВСКИЙ МАГНАТ"

10.10.2017

   У вівторок, 10 жовтня, у Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація першої настільної гри про історію міста «Миколаївський магнат».

   Автор ідеї - член МОО НСКУ, заступник директора музею з наукової роботи, кандидат історичних наук Валерій Чернявський розповів, що одного разу згадав, як грав у «Монополію» у дитинстві, і йому захотілося зробити щось подібне. Дізнавшись про проведення чергового гранту Миколаївського глиноземного заводу «Територія РУСАЛ», він та співробітники краєзнавчого музею взялися цю ідею втілювати. При цьому створення гри перетворилося на акт співтворчості, передають НикВести.

   – Гра переносить нас у реалії Миколаєва до 1917 року. Усі підприємства, які є на ігровій дошці, реально існували. Граючи в цю гру, ви отримаєте вичерпну інформацію про економічне життя міста до 1917 року. Плюс це абсолютно аполітизований засіб вивчення історії для молоді, – наголосив Валерій Чернявський.

   Він упевнений, що, граючи в «Миколаївського магната», вивчати історію рідного міста можна невимушено та весело. На ігровому полі можна побачити, наприклад, завод «Наваль», пивоварний завод №1, грецький ресторан «Кефалонія» та готель «Лондонський». У «Миколаївському магнаті» передбачено два режими – класичну «Монополію» або історичний квест. У другому випадку гравцям, коли вони потрапляють на сектори «Шанс» та «Міська скарбниця», запитують історичну тему.

   – Наша мета – донести всі екземпляри гри до закладів культури та освіти і цим сприяти народній освіті, – додав Валерій Чернявський.

   Начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Михайло Димитров похвалив музей за те, що він шукає нових форм для пробудження інтересу городян до історії Миколаєва.

 За матеріалами інтернет-видань НикВести та Inshe.tv