ІІ МІЖНАРОДНА АРХЕОЛОГІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «БОРИСФЕНІКА. АРХЕОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ОСТРОВА БЕРЕЗАНЬ В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІСТОРІЇ» (ПАМ’ЯТІ В.В. КРУТІЛОВА)»

05-07.05.2021

   5-7 травня 2021 року на базі МНУ імені В.О.Сухомлинського відбулася міжнародна наукова конференція «Борисфеніка (пам‘яті В.В.КРУТІЛОВА) – Археологічні дослідження острова Березань в контексті Європейської історії». Конференцію організував колектив НДЛ археології та домодерної історії Півдня України у співпраці зі своїми партнерами (у тому числі і Миколаївською обласною організацією НСКУ).

   На жаль, карантинні обмеження у зв’язку з загостренням епідеміологічної ситуації у регіоні через COVID-19 внесли корективи у хід роботи. Читання доповідей та їх обговорення проводились у форматі он-лайн. Але ж ці складнощі не завадили плідному науковому спілкуванню.

   Роботу конференції відрив вітальним словом ректор МНУ імені В.О.Сухомлинського, академік НАПН України В.Д.Будак. В ході конференції працювали секції за окремими напрямками: археологія о.Березань та суміжних території; місце о.Березань в європейській історії; перспективи археологічних та історичних студій з вивчення о.Березань.

   У конференції прийняли участь близько 60 науковців не тільки з України, але й з інших країн: Німеччини, Польщі, Греції, Росії, Франції, Румунії, Молдови. В он-лайні конференцію відвідали близько 200 осіб.

   Тези доповідей, заслуханих в ході конференції, вийшли окремою збіркою. Розширені матеріали готуються до публікації у фаховому журналі «Емінак».

   Додаткову інформацію про роботу конференції дивись на ресурсах Вечірній Миколаїв.

Офіційне повідомлення нашого партнера - Науково-дослідна лабораторія «Археології та домодерної історії Півдня України» Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського